علیه سانتیمانتالیسم | نقد و بررسی فیلم روشن

در نیم قرن اخیر، مقوله “درام” در سینمای ایران تحولات چشمگیری را از سر گذرانده است. امروزه جایگاه درام در سینمای عامه‌پسند ایران به مثابه نقدی اجتماعی با رویکرد درگیر...

دو شنبه 1400/03/24 13:46 دسته بندی: جشنواره ها و جوایز کد خبر: 86755 علیه سانتیمانتالیسم | نقد و بررسی فیلم روشن

در نیم قرن اخیر، مقوله “درام” در سینمای ایران تحولات چشمگیری را از سر گذرانده است.
امروزه جایگاه درام در سینمای عامه‌پسند ایران به مثابه نقدی اجتماعی با رویکرد درگیر ساختن احساسات مخاطب در بازنگری و درک تلخی‌های جامعه به کار گرفته می‌شود. اما این رویکرد به‌قدری غرق در احساسات‌گرایی و یا دست‌مایه‌های شعاری شده است که عملا مخاطب را از منظری فراتر به نگرش و تامل وا نمی‌دارد. “درام” در سینمای حال حاضر ایران و درست بر خلاف سینمای آوانگارد دهه‌ ۴۰، دیگر نه در جبهه فیلم‌های شخصی و انتزاعی دنبال می‌گردد و نه در جبهه فیلم‌هایی با سویه پررنگ اجتماعی متجلی می‌شود! چراکه برداشت فیلم‌سازان و فیلم‌نامه نویسان معاصر از “درام” و مولفه‌های سبکی_سینمایی مرتبط با آن، به‌قدری اسیر در پرداختن به کنش و واکنش‌های عاطفی از جانب مخاطب عامه‌پسند سینما شده که از پرداخت به‌اندازه و به‌دور از احساسات‌گرایی “درام” فاصله گرفته است. نهایتا این شیوه خلق درام نه تنها با موقعیت‌های درگیر‌کننده بر فضای جامعه تناسب همذات‌پندارانه‌ای ندارد، بلکه صرف بروز هیجانات، به ویژه تحریک عواطف به منظور لذت بردن از آن و نیز ناتوانی در ارزیابی عقلانی احساسات یا همان مانور بر الگو‌های سبکی”درام سانتیمانتال” در جا می‌زند.
در این بین اما فیلم روشن بیش از آنکه درامی “سانتی‌‌مانتال” و یا در گونه “اجتماعی” اغراق‌گونه‌ی مرسوم در سینمای حال‌حاضر ایران باشد، از آن دست درام‌های روان‌شناختی است‌ که کاراکترها در چارچوبی رئال با کمکش‌های احساسی روبه رو می‌شوند و نه فراتر از آن.
“روشن” مردی با حرفه بازیگرى است که با مشکلات معیشتی متعددی دسته و پنجه نرم می‌کند. او که با دخترش زندگی می‌کند، از یک سو خانه اجاره‌‌ای‌اش در آستانه تخلیه قرار گرفته و از سویی در تحویل خانه‌ ثبت نامی‌اش هم وقفه ایجاد شده. در این بین همسرش هم مدتی است از او جدا شده… .
پیش‌تر گفتم که “روشن” محصول همان جریان همیشگی “سانتیمانتالیسم” در ژانر “درام” سینمای ایران نیست.

این اطلاق برآمده از جهانِ روایی فیلم است، که در میان هیایوی مرعوب‌کننده تماتیک، اجتماعی و یا سیاست‌زده این روزهای سینمای ایران گم نمی‌شود‌. البته که روایت “روشن” بی عیب و نقص هم نیست. روایت تماما در آشفتگی محض می‌گذرد. پس آنچنان از موقعیت‌های متعادل و با ثبات خبری نیست. در واقع روید‌ادها همگی حول مقوله‌های بی‌پولی، انزوا، طلاق، عدم تحویل خانه ثبت‌نامی و از این دست فصل‌های آشفته می‌گذرد. در نتیجه تنش دراماتیک فیلم اصلا سیری فزاینده نداشته و از همان سکانس آغازین تا سکانس پایانیِ خودسوزیِ “روشن” سیری خطیِ غیر متعادل را از سر می‌گذرانَد. از طرفی مقوله “سببیت” هم در بین رویداد‌های دراماتیک قصه اصلا کارکرد چارچوب‌مندی دارا نیست. در یک‌سوم ابتدایی فیلم وقایع با رویکردی شناساننده (معرفی روحیات، پرداخت‌های شخصیتی و مصائب پرسوناژ‌ها) در روایت عرضه می‌شوند حال آن‌که سیری علّی و معلولی ندارند و هر رویداد از دل رویداد قبلی برون نمی‌آید. در سکانس خانه، روشن و دخترش را مشغول تمرین بازیگری می‌بینم. این سکانس جز همان رویکرد آگاهی بخشی از پیشه پرسوناژ “روشن”(بازیگری) هیچ کارکرد دراماتیک دیگری ندارد چرا که از منظر چینش روایی به سکانس قبل و بعد خود مرتبط نمی‌شود. فرم روایت فیلم “روشن” به‌گونه‌ای است که عوامل علی و معلولی در روایت، کاراکتر‌ها هستند. البته که سیر شخصیت‌‌پردازی فیلم با شیوه‌ای مینیمال و حداقلی صورت گرفته اما همین جامعه محدود شخصیت‌های داستانی با پدید آوردن وقایع و کنش و واکنش‌های حداقلی در سیستم فرمال فیلم نقش بازی می‌کنند. عمده روایت هم با سه پرسوناژ محوری “روشن”(رضا عطاران)، همسر روشن(سارا بهرامی) و نقش سیامک انصاری شکل می‌گیرد، که در این میان، مصائب پیش‌روی پرسوناژ “روشن” به وجود آورنده‌ی تمام علت‌هاست. از سویی “درام” فیلم در کشمکش‌های درونی و بیرونی حاکم بر پرسوناژ “روشن” اتفاق می‌افتد. عنصر محرک روایت و پیش برنده‌ی داستان هم همین کشمکش‌های درونی و بعضا برونی است. با این حال، ضعف اساسی روایت در خلق حوادث و موانع موقعیت‌های دشوار برای گسترش پیرنگ می‌باشد که نهایتا هر دو وجه کشمکش روایی فیلم(درونی و بیرونی) را رقیق و بی‌مایه می‌سازد.
جدای از این، حضور دو پرسوناژ “همسر روشن(سارا بهرامی) و سیامک انصاری هم مسبب کنش و واکنش آنچنانی نیست. نیاز به حضور شخصیتی در داستان زمانی احساس می‌شود که در عطف و اوج‌های پرده‌های روایت دو مقوله گره‌گشایی و گره‌افکنی اتفاق بیافتد. حال آن‌که کارکرد کشمکشیِ این دو نقش به صورت منفعل باقی می‌ماند.

افزون بر این بار درام پرسوناژ روشن هم در لابه‌لای همین فرم لکنت وار تبیین نمی‌گردد.
مخاطب از پرسوناژ روشن جسارتِ بازیگری را می‌بیند، که در آستانه فروپاشى همه‌چیز نهایتا تصمیم مى‌گیرد نقشش را با خود سوزی در اعتراض به نابرابری‌های اجتماعی_اقتصادی بازى کند. حال آن‌که خواست و انگیزه پرسوناژ روشن در مسیر این ایفای نقش به درستی پرداخت نمی‌گردد.
با این همه نقطه قوت فیلم بیش از هرچیز در وجوه بصری و ریتم می‌باشد.
دکوپاژ (ترکیب‌بندی، میزانسن، حرکات دوربین و صحنه‌آرایی) فیلم، حالات درونی بشر، به ویژه عواطفی چون ترس، نفرت، عشق و انحطاط را به تصویر می‌کشد. این رویکرد دکوپاژ برآمده از همان نگاه روانشناختی فیلم نسبت به روایتِ کشمکش‌های درونی پرسوناژ “روشن” می‌باشد، در نتیجه از منظر زیباشناختی تناسب و هماهنگی به‌سزایی با ابعاد درون‌مایه‌ای فیلم برقرار می‌کند. در اغلب صحنه‌های فیلم از رنگ‌های تند قرمز، اشکال کج و معوج، خطوط زمخت، نورپردازی‌های اریب با حجم نور اغراق گونه بهره گرفته شده است. در این بین، مقوله تدوین تداومی هم عملکرد قابل قبولی در خلق ریتم و ضرب‌آهنگ‌ هماهنگ با روایت فیلم را داراست. تدوین در سیر تداومی پلان، صحنه و سکانس‌های فیلم، زمان روانی فیلم را وسعت می‌بخشد یا حتی این زمان را برای درماندگی‌ و مصائب پرسوناژ “روشن” کش‌دار و طولانی تر از حد معمول(زمان حقیقی) جلوه می‌دهد. در سکانسی از فیلم کات‌های شلاقی از کلوزآپ پرسوناژ روشن با حرکت عقربه‌های ساعت‌ دیواری تلفیق می‌شوند و بار روانی زمان را به شایستگی القا می‌کنند.
اما می‌رسیم به بخش قابل اعتنای محتوایِ روایت “روشن”. در این راستا باید گفت، پرداخت‌های درون‌مایه‌ای فیلم، رشد انسان را تحت تاثیر عوامل موروثی و زیست محیطی می‌دانند و گزاره‌های اخلاقی و اجتماعی متحمل بر فرد را از منظر طبقه‌ی اجتماعی و محیط زندگی‌اش بررسی می‌کنند.
در واقع پرسوناژ “روشن” هم محصول همین جبر موروثی است. چراکه فقر، بدبختی و ناهنجاری‌های متحمل بر زندگی او، به نوعی برآمده از محیط اجتماعی و عوامل موروثی تجلی می‌یابد و روشن به‌عنوان یک قربانیِ مادرذات، قادر نیست بر تمنیات نفسانی و کمبودهای ناخواسته زندگی خویش غلبه کند. این نگاه ناتورالیستی فیلم در واقع روایت‌گر یک مرگ تدریجی است. مرگی که علاج و درمانی هم ندارد. در طی سکانس‌هایی از فیلم غده‌ی زخمی بر روی قفسه سینه روشن را می‌بینیم. روشن مدام با این زخم کلنجار می‌رود، حتی با چاقویی قصد برکندن آن‌را‌ هم دارد. اما این زخمِ فقر، ناهنجاری و بدبیاری برای او ماندگار است و علاج‌ناپذیر.

البته که تم فیلم تنها به همین مایه‌های ناتورالیستی محدود نمی‌شود‌. روایت فیلم، پرسوناژ “روشن” را با حرفه بازیگری معرفی می‌کند. پس پرسوناژ “روشن” به مثابه نماینده‌ای از مفهوم “هنر” در سیر روایی فیلم قرار می‌گیرد. اما روی سخن فیلم با چه هنری است؟ از آن دست هنرهای بی‌خاصیت و بی‌بخار؟ یا هنر‌ی اعلا دغدغه‌مند؟ در واقع یکی از ارکان مضمونی “روشن” بر طبق مجادلات پیرامون همین دو گونه هنر ارائه می‌گردد. روایت فیلم همواره از ماجرای خانه‌نشینی و بیکاریِ بازیگری به نام “روشن”، دست‌مایه‌ای در جهت نقد هنر مدرن امروزی می‌سازد. هنری بی دغدغه اجتماعی و شکم سیرانه. اما نگاه ضمنی روایت در یک‌سوم پایانی فیلم به‌ویژه در سکانس خودسوزیِ پرسوناژ “روشن” برای “هنرِ” فاقد ارزش امروزی، سویه‌هایی رادیکال هم قائل می‌شود. چراکه روشن با خودسوزی اعتراضی خود، این نکته را یادآور می‌شود که “هنر رادیکال” با پا پس‌ کشیدن از بدل شدن به شیئی صرفا مصرف‌شونده و یا فاقد ارزش اجتماعی، می‌تواند دارای سویه‌های سیاسی، انقلابی و اعتراضی باشد. با این همه، این مفاهیم ضمنی فیلم را بیش از آن‌که بتوان به مثابه‌ جستارهایی تماما رادیکال در نظر گرفت، باید به‌عنوان شعارهایی تمثیلی یا غیرمتعارفی دانست که فرم آن برای رهایی از تیغ سانسور بیشتر در راستای پوشاندن استعاری محتوا عمل می‌کند و بس.


مطالب پیشنهادی جشنواره ها و جوایز

ادامه جشنواره ها و جوایز
1 هفته پیش
1 هفته پیش
4 هفته پیش
1 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
2 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
جدیدترین وحشت یک ستاره سیاهپوست از نژادپرستی وعده سران گروه ۷ برای توقف حمایت از زغال سنگ تمرینات شاداب ملی پوشان ایران در ورزشگاه النجمه بحرین جوان ترین ثروتمندان جهان را بشناسید استکلنبرگ مسن ترین بازیکن هلند در تاریخ یورو شد زدن ماسک دیگر در فروشگاهها و دفاتر اپل اجباری نیست هکرها به جای بیت کوین سراغ یک رمزارز دیگر رفتند آیا دروغ گفتن در تبلیغات انتخاباتی قانونی است؟ نامزدها در آخرین روزهای تبلیغات در صداوسیما Xbox and Bethesda Showcase | از بازی جدید Redfall رونمایی شد بیت کوین با ایلان ماسک به صحنه برگشت اتفاقی بی نظیر برای بیت کوین پس از 4 سال/ ارمغان آمارها برای قیمت طلا صاحبخانه‌ها سقف اجاره‌بها را شکستند+ قیمت معرکه گیری پر طرفدار جهانبخش (عکس) نقشه زیرکانه زنیت برای حفظ سردار آزمون  لوکاکو: به خاطر اریکسن خیلی گریه کردم هفته 29ام لیگ یک در 8 زمان مختلف!  علی بیرو و کلین شیت حیاتی؛ در راه است  هدیه هنگفت مانه برای ساخت بیمارستان در کشورش شکست یاران نوروزی‌نژاد در بوندسلیگای آلمان فروش آثار هنری سریال «فِرندز» با رمزارز بازار کار ترکیه هر روز بدتر از دیروز! مشکلات لاستیکی کامیون‌داران همچنان پابرجا/ گرانی باوجود کاهش نرخ ارز Xbox and Bethesda Showcase | تاریخ انتشار بازی Age of Empires 4 مشخص شد ساروی با شکست بالی المپیکی شد/ پایان کار فرنگی کاران ایران با ۲ طلا و ۲ نقره احتمال تعلیق تولید گوشی ارزان قیمت جدید سامسونگ عارضه "آپنه خواب" چه نشانه هایی دارد؟ کامبک بیتکوین با ایلان ماسک تورم سوییس بلاخره مثبت شد! از گم‌شده‌ وعده‌های انتخاباتی چه خبر؟ این یک مبارزه است پس ادامه می‌دهیم! آیا دوران طلایی گاز طبیعی به پایان رسیده است؟ کدام وام کرونایی؟ /فهرست پرداختی‌ها را اعلام کنید لزوم ساماندهی محدوده خلازیر بدون نگاه سلبی شکست لحظه آخری مس برابر الکویت اسامی فرنگی کاران اعزامی به المپیک اعلام شد پاسخ رهبر انقلاب درباره نظر نهایی شورای نگهبان بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy معرفی شد از طرح بیمه کارگران ساختمانی چه خبر؟ تلاش کردیم ظرفیت‌های گردشگری منطقه آذربایجان را تقویت کنیم وضعیت امسال اقتصادهای بزرگ جهان چگونه خواهد بود؟ باکس آفیس هفته: صدرنشینی غیر منتظره یک مکان ساکت ۲ فوری/پاسخ رهبر انقلاب درباره نظر نهایی شورای نگهبان درباره ردصلاحیت کاندیداها تحقق حمایت از تولید با ساخت قطار ملی در کشور تلاش شورای شهر تهران برای احداث بیمارستان در منطقه 19 پشت‌صحنه‌های «مارمولک» به شبکه خانگی می‌آید شناخت‌نامه زندگی پرندگان در بازار بازپخش سریال «کارآگاه علوی» در آی‌فیلم زندگی درویش‌مسلکانه تبدیل موشک به اثر هنری اکران آنلاین فیلمی با تهیه‌کنندگی فاطمه معتمد آریا تجربه جهانی از مناظره‌های انتخاباتی زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی روند/آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند تمدید قراردادهای اجاره مسکن/ تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور+ جزئیات وحشت در سه مرحله آماده‌باش دولت‌ها زیان 20 میلیارد دلاری 10 فرمان امنیتی باج‌خواهی سایبری Xbox and Bethesda Showcase | تریلر جدیدی از گیم‌پلی بازی Far Cry 6 منتشر شد سایه کرونا بر مراسم حج مودی در نقش مربی یوگا مرد پشت‌پرده حکومت آینده اسرائیل بدل غربی جاده چینی اعلام حداکثر قیمت هر شانه تخم‌مرغ تخفیف ۲۰درصدی گل‌فروشان قیمت برنج ایرانی باز هم بالا رفت درخواست افزایش قیمت مرغ زنده! موانع توسعه صادرات فرش چطور فرش خوب بخریم تجربه دوچرخه‌سواری در پایتخت خرید 50 دستگاه اتوبوس برقی برای تهران برای حفظ برج آزادی ردیف بودجه در نظر بگیرید شیفت به دوچرخه شکست خورد؟ تسلا فعلا بی‌رقیب خودروهای پرنده تا 2024 می‌آیند حرکت بازار خودرو خلاف جریان حاکم بر نرخ ارز کلید قیمت خودرو گم شد جزئیات تجارت خارجی در ماه دوم رونق تجارت غذا در دوران نااطمینانی طرح مقام‌سازی اقتصاد کشور در برابر تحریم‌ها اجرای پروژه خطوط انتقال 500 و220 کیلوولت شکارپور پاکستان رشد تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال 2030 رکورد تولید در شرکت آلومینیوم ایران ثبت رکورد تحویل روزانه 3هزار و 752 تن اسیدسولفوریک کارنامه واکسیناسیون در یک نگاه افزایش 72درصدی ضریب پوشش خدمات بیمه‌ای در روستاها ضرورت حمایت از شرکت‌های نوپا توان احداث یک‌میلیون واحد مسکونی در سال فولاد خوزستان به دنبال تولید 25درصدی فولاد کشور راهکار تقویت مقررات‌زدایی احداث 2 هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی 40 هزار میلیارد تومان طلب بخش خصوصی از وزارت نیرو سه رویداد تعاملی بزرگان معدنی تکانه‌های ناپایدار بازارها تراز مثبت شرکت‌های بیمه‌ای در اردیبهشت پرتفوی بزرگان به روایت آمار - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ عوامل سودساز در صنعت بیمه سازِ نا کوک؛ تعیین حسابرس و نرخ حق‌الزحمه آن زمان پرداخت مستمری خرداد 1400
باکس آفیس هفته: صدرنشینی غیر منتظره یک مکان ساکت ۲
https://cinema.gamefa.com/116211/box-office-2021-june-11/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/box-office-2021-june-11-200x100.jpg
عملکرد ناامید کننده فیلم در هایتس باعث شد تا فیلم یک مکان ساکت ۲ این آخر هفته بتواند در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد. 0همکاری سازندگان فیلم های احضار و اره برای ساخت فیلمی ترسناک و واقعی
https://cinema.gamefa.com/116200/the-conjuring-saw-creators-new-horror-franchise-the-lalaurie-mansion/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/Conjuring-Saw-200x100.jpg
دارن لین بوسمن؛ کارگردان ۴ قسمت از مجموعه اره، قرار است به زودی ساخت مجموعه سینمایی و ترسناک عمارت لالوری را با کمک تیم سازندگان مجموعه احضار، آغاز کند. 0تریلر جدیدی از مینی‌سریال Nine Perfect Strangers منتشر شد
https://cinema.gamefa.com/116136/nine-perfect-strangers-teaser-trailer/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/nine-perfect-strangers-nicole-kidman-social-featured-200x100.jpg
تریلر جدیدی از مینی‌سریال Nine Perfect Strangers به کارگردانی جاناتان لوین و با بازی نیکول کیدمن و ملیسا مک‌کارتی منتشر شده است. 0فیلم انیمیشنی جدیدی از ارباب حلقه‌ ها ساخته خواهد شد
https://cinema.gamefa.com/116155/the-lord-of-the-rings-2/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/lord-of-the-rings-war-of-the-rohirrim-soial-200x100.jpg
کمپانی‌های New Line Cinema و برادران وارنر قصد دارند فیلم انیمیشنی جدیدی را از دنیای ارباب حلقه‌ها با نام The War of the Rohirrim تولید کنند. 0اولین تریلر از فصل دوم سریال See منتشر شد
https://cinema.gamefa.com/116074/see/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/see-200x100.jpg
شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس به‌تازگی از اولین تریلر فصل دوم سریال «دیدن» رونمایی کرده است. 0کمپانی مارول ویدیو های جدیدی را از فیلم Black Widow منتشر کرد
https://cinema.gamefa.com/116065/black-widow-4/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/black-widow-marvel-studios-scarlett-johansson-social-featured-200x100.jpg
کمپانی مارول با انتشار سه ویدیو جدید از فیلم آینده خود با نام «بیوه سیاه»، آغاز پیش‌فروش بلیت‌های این عنوان در سینماها و شبکه اینترنتی دیزنی پلاس را جشن گرفته است. 1سرمایه گذار خارجی برای پخش بین المللی سریال «قورباغه» مشخص شد
https://cinema.gamefa.com/116154/%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%d8%b3/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/قورباغه-200x100.jpg
کمپانی آمریکایی «اکسچنج» سریال ایرانی «قورباغه» را در بازار جشنواره فیلم کن به خریدران بین‌المللی عرضه خواهد کرد. 0ویدیویی از پشت صحنه فیلم Indiana Jones 5 منتشر شد
https://cinema.gamefa.com/116050/indiana-jones-5-3/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/indiana-jones-social-featured-harrison-ford-1-200x100.jpg
ویدیو جدید منتشر شده از پشت صحنه ساخت فیلم «ایندیانا جونز ۵»، خبر از حضور نازی‌ها در این فیلم می‌دهد. 0سری جدید تام و جری از ماه آینده توسط شبکه HBO منتشر می شود
https://cinema.gamefa.com/116122/tom-and-jerry-in-new-york-animated-series-hbo-max-on-july/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/tom-and-jerry-in-new-york-200x100.jpg
تام و جری در نیویورک، عنوان سریال انیمیشنی جدیدی پیرامون دو شخصیت دوست داشتنی و خاطره انگیز تام و جری است که از چند هفته دیگر پخش آن آغاز خواهد شد. 1تریلر جدیدی از بازسازی سریال Gossip Girl منتشر شد
https://cinema.gamefa.com/116119/new-gossip-girl-trailer/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/gossip-girl-reboot-cast-200x100.jpg
سریال Gossip Girl بازگشته است؛ این‌بار با نسلی جدیدتر و جوانتر در تریلری از استریمر HBO Max. 0پخش‌ کننده داخلی فیلم «قهرمان» مشخص شد
https://cinema.gamefa.com/116151/%d9%be%d8%ae%d8%b4%e2%80%8c-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%82%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b4%d8%ae%d8%b5-%d8%b4/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/قهرمان-200x100.jpg
خانه فیلم، به عنوان پخش‌کننده داخلی «قهرمان»، ساخته اصغر فرهادی، تدارک گسترده‌ای را برای اکران این فیلم در پاییز، تدارک دیده است. 0اسامی بازیگران حاضر در سریال لایو اکشن Resident Evil اعلام شد
https://cinema.gamefa.com/116085/resident-evil-2/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/NIL52SGFPJHNPPOWVNOCDAA54I-200x100.jpg
کمپانی نتفلیکس علاوه بر رونمایی از اسامی بازیگران حاضر در سریال لایو اکشن آینده خود از فرنچایز Resident Evil، تصویری را نیز از این بازیگرها به اشتراک گذاشته است. 2حضور میکی رورک، لارنس فیشبرن و سام الیوت در سریال MacGruber
https://cinema.gamefa.com/116089/macgruber-adds-sam-elliott-laurence-fishburne-mickey-rourke/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/MacGruber-series-adds-Elliott-Fishburne-Rourke-200x100.jpg
میکی رورک، لارنس فیشبرن و سام الیوت، ۳ بازیگر مطرح و جدید سریال کمدی و اکشن MacGruber می‌باشند. 0تریلر و تاریخ اکران انیمیشن Monsters at Work منتشر شد
https://cinema.gamefa.com/116040/monsters-at-work-trailer/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/monsters-inc-pixar-200x100.jpg
زمان آن رسیده است که هیولاها بازگردند زیرا انیمیشن Monsters At Work تریلر جدید و تاریخ رسمی اکران خود را منتشر کرد. 2همبازی شدن ناتالی پورتمن و جولیان مور در فیلم May December
https://cinema.gamefa.com/115999/natalie-portman-and-julianne-moore-to-star-in-may-december/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/natalie-portman-julianne-moore-may-december-200x100.jpg
ناتالی پورتمن و جولیان مور قرار است در فیلم درام May December به کارگردانی تاد هینز، به ایفای نقش بپردازند. 0انتشار تریلر فیلم Tick, Tick… Boom! با بازی اندرو گارفیلد
https://cinema.gamefa.com/115981/first-tick-tick-boom-trailer/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/tick-tick-boom-andrew-garfield-social-featured-200x100.jpg
نتفلیکس اولین تریلر و پوستر رسمی فیلم پیش روی خود به نام Tick, Tick… Boom! با بازی اندرو گارفیلد و کارگردانی لین-منوئل میراندا را منتشر کرد. 1گزارش تصویری از افتتاحیه سریال زخم کاری
https://cinema.gamefa.com/115937/%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%b2%d8%ae%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2021/06/IMG_20210611_205150_840-1-200x100.jpeg
جدیدترین ساخته محمدحسین مهدویان، سریال زخم کاری، با حضور بازیگرانی همچون جواد عزتی، مه‌لقا باقری و رعنا آزادی‌ور، هستی مهدوی، اشکان خطیبی، مائده طهماسبی و سروش صحت و عوامل سریال در پردیس...عنوان رسمی قسمت دوم فیلم Aquaman مشخص شد
https://cinema.gamefa.com/115874/aquaman-3/
https://cinema.gamefa.com/wp-content/uploads/2019/03/aquaman-box-office-200x100.jpg
طبق تصویر جدید منتشر شده توسط کارگردان این فیلم یعنی جیمز وان، قسمت دوم آن Aquaman and the Lost Kingdom نام دارد. 3